| Parameter | Value |
|---|---|
| Number of Positions | 20 |
| Connector Type | Housing |
| Gender | Female |
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -25 °C |
| Row Spacing | 2.54 mm |
| Number of Rows | 2 |
| Pitch | 2.54 mm |
| Termination | Phosphor Bronze |
| Packaging | Bag |
Stock: 66
Distributors
pcbx
Unit Price$0.38237
Ext.Price$0.38237
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.38237 | $0.38237 |
| 10 | $0.30422 | $3.04220 |
| 50 | $0.26524 | $13.26200 |
| 100 | $0.23125 | $23.12500 |
| 500 | $0.19468 | $97.34000 |
| 1000 | $0.18440 | $184.40000 |
